Sosyal Sorumluluk

AkzoNobel ailesi olarak, müşteri odaklılık, sürekli iyileştirme gibi kavramları içselleştirmiş bir yapı oluşturmanın yanı sıra; tüm faaliyetlerimizi sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirme gayreti içinde sürdürüyoruz.

Amacımız, kurumsal sosyal sorumluluk ilkelerinin kurum kültürümüzün bir parçası olmasını sağlamanın yanı sıra, içinde yaşadığımız çevreye, sosyal ortamımıza da fayda sağlamaktır.

2005 yılının ortasında Program’ın başlamasından bu yana küresel olarak 5000’den fazla gönüllü çalışanın katılımı ile AkzoNobel tarafından 1000’den fazla proje başlatıldı. Çalışanlarımız, yeteneklerini ve bilgilerini kullanarak bir çok genç çocuğa,yaşlı insana, evsizlere, afetlere maruz kalan kurbanlara, sosyal haklardan mahrum gruplara ve hatta hayvanlara  sürdürülebilir bir destek vererek aktif katılımları ile toplumlarında gerçek bir fark oluşturmaktadırlar.

Şimdiye kadar gerçekleştirilmiş ve ödüle hak kazanmış sosyal sorumluluk projelerimizden bazı örnekler:

Hindistan Mumbai’daki Dekoratif Boyalar’dan ‘ Sokak çocukları için kendi kendine yeten bir ev projesi:

Gönüllüler yaklaşık 800 sokak çocuğuna bakan Jan Vikas Okulu için büyük bir değişim gerçekleştirdiler. Binaların boyanmasının dışında , sağlıklı içme suyu sağlamak için bir arıtma sistemi kurdular, sağlık taramaları organize ettiler ve mobilya temin ettiler. Ayrıca çocukların bazılarını eğitim gezilerine götürdüler.