İşe Alım

İşe Alım

İşe alım süreçlerimizde pozisyon için aranan teknik yetkinliklerle birlikte adayın kişisel özelliklerini ve kurum kültürümüze uygunluğunu dikkate alırız. Ayrıca adaylarımızın; AkzoNobel Kemipol’ün temel değerleri olan iş ahlâkı, müşteri odaklılık, empati, birlik, sorumluluk bilinci, sağlık, güvenlik ve çevre bilinci açısından uyumluluğuna dikkat ederiz. Amacımız, potansiyeli ve motivasyonu yüksek adayları kendi yetenek, yetkinlik ve beklentileri ile uyumlu bölümlerimizde değerlendirebilmek ve AkzoNobel Kemipol’de karşılıklı değer yaratacak kariyer yolculuğuna başlatmaktır. Yeni mezunlar, genç profesyoneller ve profesyoneller için bu yolculukta 4 aşama bulunur.
 

Kariyer

Kariyer

İnsan kaynağına verdiğimiz önem doğrultusunda çalışanlarımızı en değerli varlığımız olarak görüyoruz. Çalışanlarımızla ilişkilerimizde açık iletişimi, anlık geri bildirimi ve çeviklik kavramlarını ön planda tutarak yürüttüğümüz insan kaynakları süreçlerimizde sürekli iyileştirme faaliyetlerini benimsiyoruz. Amacımız en yetenekli çalışanlara sahip olduğumuz pozitif bir iş ortamı yaratmak!

Ailemize kazandıracağımız her bireyin, şirket kültürümüzü ve değerlerimizi paylaşan doğru yetenekler olmasına özen gösteriyoruz. Başarı hikâyelerinin; yetenek ve bilgi düzeyi ile ayrışan, uzmanlık alanında gelişime odaklı çalışanlarla birlikte yazıldığına inanıyor, markamızı ve çalışanlarımızı birlikte büyütüyoruz.

Değerlerimiz ve kurum kültürümüz doğrultusunda; işe alım, yetenek yönetimi, kariyer yönetimi, eğitim ve gelişim programları gibi tüm İK süreçlerimizi işin gerektirdiği yetkinlikler, çalışan potansiyeli ve mevcut performansı dikkate alınarak yönetiyoruz. AkzoNobel Kemipol ailesinin bir parçası olmak için tüm açık pozisyonlarımıza Kariyer Portalımız üzerinden ulaşabilir, başvurunuzu yapabilirsiniz. 
 


Başvuru Yap

Proje Bazlı Staj Programı

Proje Bazlı Staj Programı

Yaz staj programımızı daha etkin gerçekleştirebilmek adına Proje Bazlı Staj Programı aracılığı ile yaz döneminde şirketimizde staj yapmak isteyen 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencileri için 3 aylık proje bazlı bir program hazırlıyoruz.

Her yıl şirketimizdeki potansiyel işe alım ve hayata geçirilmek istenen projeler özelinde belirli bir kontenjan oluşturarak çeşitli eleme ve mülakat süreçlerinden (öz geçmiş elemeleri, telefon mülakatı, İngilizce sınavı, vaka çalışması) başarıyla geçmiş olan öğrencileri yetkinlikleri ve bilgi birikimlerini de göz önüne alarak farklı proje ve departmanlarımıza yönlendiriyoruz.

Bu uygulamayla, stajyerlerimizin hem kendileri hem de fabrikamız için daha etkin ve sonuç odaklı bir deneyim yaşamalarını amaçlıyoruz.

Stajyerlerimizden, bu süreci mesleki ve sosyal anlamda bir gelişim fırsatı olarak görüp en iyi şekilde değerlendirmelerini bekliyoruz. Süreç sonunda ileriye yönelik potansiyel yeni mezun profilini ve genç yetenekleri keşfetmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Staj sürecinde departmanlar özelinde belirlenen staj sorumluları projeleri boyunca stajyerlere yol gösterirler. Ayrıca yöneticiler tarafından belirlenen mentorler ve stajyerler belirli periyotlarla bir araya gelerek kariyer planlamaları, iş hayatı gibi konularda etkileşimde bulunurlar. Tüm proje stajyerlerimize ücret, konaklama ve ulaşım imkânları sunulur.

Zorunlu Üniversite Staj Programı

Zorunlu Üniversite Staj Programı

Her yıl üniversitelerin çeşitli bölümlerinden öğrencilere, sınırlı bir kontenjan çerçevesinde yaz stajı imkânı sağlıyoruz. 

Staj programı kapsamında değerlendirilecek aday öğrencilerin, staj zorunluluğunun bulunması ve 5510 no'lu yasa gereğince eğitim kurumunca sigortalarının yapılması ve sigorta priminin ödenmesi şartları aranmaktadır. 

Staj Başvuru ve Değerlendirme Süreci
Staj başvuruları, KVKK’ya uygun şekilde web sitemizde yer alan staj başvuruları linkinden gerçekleştirilir.

Gelen başvurular ön değerlendirmeden geçirildikten sonra uygun kriterleri sağlayan stajyer adayları ile telefon mülakatları yapılır. Seçme sürecinde, öğrencilerin stajının zorunlu olup olmaması, sigortasının eğitim kurumunca karşılanması, not ortalaması, staj yapması gereken/staj yapmak istediği bölümdeki beklenti ve istekler göz önüne alınarak değerlendirme yapılır ve yerleştirmeler gerçekleştirilir. Staj sonrasında tüm öğrenciler, ilgili birim yöneticisi ve İnsan Kaynakları tarafından değerlendirilir ve takip edilir.

Zorunlu Meslek Lisesi Staj Programı

Zorunlu Meslek Lisesi Staj Programı

3308 sayılı Mesleki Eğitim Yasası gereği AkzoNobel Kemipol’de, departman kontenjanları ve öğrencilerin bölümleri doğrultusunda Ticaret/ Meslek Lisesi öğrencilerine staj olanağı sağlıyoruz.

Staj Başvuru ve Değerlendirme Süreci
İhtiyaç doğrultusunda çevre okullardan öğrenci talebi yapılır ve başvurular toplanır. Gelen başvurular bir ön değerlendirmeden geçirildikten sonra uygun kriterleri sağlayan stajyer adayları toplu görüşmeler gerçekleştirilir. Seçme sürecinde, öğrencilerin not ortalaması, staj yapması gereken/staj yapmak istediği bölümdeki beklenti ve istekler göz önüne alınarak bir değerlendirme yapılır ve yerleştirmeler gerçekleştirilir.

Sıkça Sorulan Sorular

•    Kariyer Portalımız üzerinden
•    Linkedin/Kariyer.net platformlarında yer alan ilanlar üzerinden 
•    Şirketimiz güvenlik ofislerinde yer alan tabletler aracılığıyla iş başvurusunda bulunabilirsiniz.
Şirketimizde, Zorunlu Üniversite Staj Programı, Zorunlu Meslek Lisesi Staj Programı ve Proje Bazlı Staj Programı olmak üzere farklı staj programları yürütülür.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun şekilde şirketimize iletilen tüm başvurular kayıt altına alınır ve değerlendirilir. Değerlendirmeler sonucu adaylarımıza ilgili geri dönüşler telefon/SMS/e-posta yolu ile gerçekleştirilir.