Müşterilerimizin, paydaşlarımızın, çalışanlarımızın ve ekosistemdeki tüm canlıların yararı için Ar-Ge kültürümüzü faaliyetlerimizin her alanına entegre ediyoruz.

İnsanlığa daha sürdürülebilir ürünler sunmak ve yaşadığımız gezegendeki olumsuz etkileri azaltmak Ar-Ge Merkezimizin birincil görevidir. Laboratuvarlarımızda müşterilerimizin taleplerine uygun yeni ürünler ve tasarımlar geliştiriyor, teknolojik gelişmelere öncülük ediyoruz. Üniversitelerle, sanayide yer alan farklı Ar-Ge ve teknoloji merkezleriyle COOP sözleşmeleri çerçevesinde projeler geliştiriyoruz.

Ar-Ge Merkezimizde dört laboratuvar ve ayrıca bir renk laboratuvarı bulunuyor. Faaliyet alanlarımızda en kaliteli ürünleri en iyi hizmet ve en rekabetçi fiyatlarla müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz. Sahip olduğumuz güçlü dağıtım ağı sayesinde gelen taleplere en hızlı şekilde cevap veriyoruz. 

 • Ahşap Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı
 • Bobin Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı
 • Genel Sanayi Plastik Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı
 • Oto Tamir Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı
 • Renk Ar-Ge Laboratuvarı

Başlıca faaliyetlerimizden bazıları;

 • Yeni ürün geliştirme
 • Ürün iyileştirmeleri
 • Performans geliştirmeleri
 • Maliyet düşürme çalışmaları
 • Yeni ve/veya alternatif hammadde araştırması
 • Boya üretiminde sorun giderme
 • Müşteri hatlarında sorun giderme
 • Diğer Ar-Ge laboratuvarları ile iş birliği
 • Çeşitli diğer teknik destek faaliyetleri

Ahşap Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı

Müşteri talep ve uygulama koşullarına uygun yeni ürün tasarımlarını gerçekleştiriyoruz. Laboratuvarımız bünyesinde yer alan ‘Ahşap Uygulama Merkezi’ pazar beklentilerinin karşılandığı tüm uygulama koşullarını kapsayacak nitelikte hizmet veriyor. Uygulama Merkezimizde yüksek simülasyon kapasitesine sahip perde, silindir, otomatik sprey makinaları, UV, IR, konvensiyonel fırınlar ile farklı boya uygulamaları yapabiliyoruz.

Bobin Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı

İnşaat, beyaz eşya, tarım ve diğer ticari uygulamalarda son kullanım sırasında metal yüzeylere benzersiz özellikler verebilmek için fonksiyonel kaplamalar geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyoruz. Temizlemesi kolay ürünlerimiz daha uzun süre temiz yüzeyler sağlarken, antimikrobiyal kaplamalarımız mikroorganizma büyümesini engelleyerek daha sağlıklı yüzeyler sunuyor. Özel efektli kaplamalarımız korumanın yanı sıra estetik bir görünüm de sunuyor. Wrinkle ve soft touch ürünler yüzeylere hoş bir dokunuş veriyor, baskı kaplamalarımız ahşap, mermer, bronz vb. efektlerle yapı elemanlarında benzersiz tasarımlara olanak sağlıyor. Düşük enerji tüketimine odaklı projelerimizle daha ince kaplama kalınlıkları ile uygulama sırasında, cool teknoloji çözümlerle servis ömrü boyunca enerji tüketimini düşürmeyi hedefliyoruz.

Genel Sanayi Plastik Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı

Küçük ev aletleri, cookwear, beyaz eşya sektöründe ve bakalit yüzeylerde kullanılan tüm boya sistemlerinin tasarlanmasını ve mevcut ürünlerin sürekli geliştirilmesini amaç ediniyoruz.
Ar-Ge Laboratuvarımızda su/solvent esaslı ürünleri ile müşterilerimizin isteklerine en hızlı cevap verecek şekilde çalışıyoruz. 
Müşteri memnuniyetini sağlayan, pazarı yeni teknolojilerle yönlendiren, kaliteyi her zaman ön planda tutan ürün tasarım ve geliştirme faaliyetlerinde bulunuyoruz. Müşterilerimizi, yetkin ve tecrübeli teknik kadromuzla ziyaret ediyor, deneme ve eğitimlerle onları sürekli destekleyip geliştiriyoruz. 

Oto Tamir Boyaları Ar-Ge Laboratuvarı

AkzoNobel’in dünyanın dört bir yanında oto tamir sektörünün profesyonellerine destek verdiği Eğitim Merkezlerinden biri de İzmir Kemalpaşa AkzoNobel Kemipol tesislerimizde yer alıyor. “ATC” yani Otomotiv Eğitim Merkezimizde Türkiye’nin dört bir yanından oto tamir boyası kullanıcılarına ürün ve sistem, uygulama, renk, 3 kat sistem, yama tamiri ve benzeri teknik eğitimler veriyoruz. 

Renk Ar-Ge Laboratuvarı

Sürekli proje üreten ve proje süreleri kısa olan inşaat ve beyaz eşya sektörlerinin yeni renk taleplerini karşılayabilen, aynı zamanda hat koşullarında yaşanan salınımlar nedeniyle renk farkı oluştuğunda renge düzeltme verip hattın devamlılığını temin eden çözümler üreten bir destek laboratuvarıyız. AkzoNobel Kemipol Renk Araştırma Laboratuvarı olarak renk taleplerinin kısa sürede karşılanabilmesi için gerekli kaynakları belirliyor, bu kaynakların doğru yönetilmesini ve iyileştirilmesini amaçlarken yenilikçi araştırma projeleri de yaparak sektördeki rekabetçi konumun korunmasına katkı veriyoruz.