kansai altan sosyal sorumlulukAkzoNobel Kemipol olarak, ticari başarının etik değerlerin üzerine inşa edilmesi; insan, toplum ve doğa ile saygı ve uyum içinde elde edilmesi gerektiği inancındayız.

Felsefemiz, bugünün ihtiyaçlarını karşılamak için gelecek nesilleri tehlikeye atmadan üretmeye dayanıyor.

Kuruluşumuzdan bu yana, sosyal sorumluluğumuzu sürdürülebilir kılmak adına kurumsal başarı ile toplumsal refahın kesiştiği alanlara yönelmeyi ilke edindik.

Geçmişte olduğu gibi bugün de farklı alanlarda projeler geliştirmeye ve kurumsal vatandaş olarak tüm paydaşlarımız için değer yaratmaya devam ediyoruz.


Projelerimiz

Yeşil Çalışma ve Yaşama Alanları Yaratalım Projesi

Gezegenimize ve topluma karşı taşıdığımız sorumluluğun bilinci ile küresel ısınmaya karşı sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında “Yeşil Çalışma ve Yaşama Alanları Yaratalım” projemizi faaliyete geçirdik. Çalışanlarımızı evde ve iş yerinde bireysel olarak enerji tasarrufuna yönlendirmek üzere sürekli eğitimlerimize devam ediyoruz. Bununla beraber tesisimizin ve gelecek yatırımlarımızın enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanması için çalışmalar yürütüyoruz. Temel amacımız, tesisteki toplam enerji tüketiminin ölçülmesi ve alınan tasarruf tedbirleriyle önümüzdeki her dönem için iyileştirme hedeflerinin belirlenip sahip olduğumuz sorumluluk bilincini sürdürülebilir hâle getirmek.


Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı
(KİT-VAK) Projesi

KİT-VAK, sosyo-ekonomik yönden ihtiyacı olan hasta yakınlarına destek olabilmek, konaklayabilecekleri bir hizmet binası sağlamak, tedavi süreçlerini kolaylaştıracak olanaklar yaratabilmek amacıyla bir Konukevi inşa etmek üzere yola çıkmıştır. Sadece bağışçılardan alınan destekler ile inşa edilen Konukevi 7 Ekim 2011 tarihinde hizmete sunulmuştur.

Bizler de Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında bu projeye destek verebilmek amacıyla AkzoNobel Kemipol olarak KİT-VAK yetkilileri ile bir araya geldik. 100 yatak kapasiteli, yılda ortalama 36.500 kişinin konaklayabileceği KİT-VAK Konukevi binasının tüm iç ve dış cephe boyaları AkzoNobel Kemipol şirketimizce tedarik edildi.

Bunun yanında, Konukevi içerisinde bulunan çocuk oyun odasının tüm ihtiyaçları sosyal sorumluluk projesi kapsamında AkzoNobel Kemipol tarafından karşılandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Bağışı

Türkiye Sakatlar Derneği, İşkur projesi ve Halk Eğitim Merkezi ile iş birliği yaparak web tasarım kursu düzenlendi. Kursa katılan bedensel engelli kursiyerlerin kullanımı için gereken 10 adet bilgisayar, 1 adet projeksiyon ve 1 adet yazıcı temini AkzoNobel Kemipol şirketimizce tedarik edildi.

Kızılay Kan Bağışı

Kızılay İzmir Kan Bağışı Merkezi ile ortaklaşa düzenlemekte olduğumuz Kan Bağışı Kampanyaları ile ülkemizin kan ve kan ürünleri ihtiyaçlarının, çalışanlarımızın gönüllü bağışları ile karşılanmasına katkı sağlıyoruz. Kızılay ile periyodik olarak yürüttüğümüz Kan Bağışı Kampanya dönemlerinde, “KÖK HÜCRE BAĞIŞI” konusunda çalışanlarımızı bilgilendirmek ve kök hücre bağışçısı olmak isteyen çalışanlarımıza kolaylık sağlamak üzere fabrikamızda bizlere hizmet vermektedir.