Eğitim ve Gelişim

Eğitim ve Gelişim

En büyük zenginliklerimizden biri olan çalışanlarımızın hem teknik hem de kişisel gelişimlerini desteklemek AkzoNobel Kemipol olarak kurum kültürümüzün temel taşlarından biridir. Yeni teknoloji ve trendleri takip edebilmenin yanı sıra müşteri taleplerini karşılamak amacıyla ihtiyaç duyulan yüksek performans ve sürekli iyileştirme için çalışanlarımızın eğitim ve gelişim faaliyetlerini stratejik hedeflerimizden besleyerek destekliyoruz. Bu sebeple bazı eğitimler düzenliyoruz.
 

Eğitim ve Gelişim Faaliyetleri

Eğitim ve Gelişim Faaliyetleri

Oryantasyon Eğitimleri
İşe yeni başlayan çalışanlarımızın, kendilerine özel oluşturulan oryantasyon planı dahilinde, hem kendi alanlarına hem de genel olarak şirketin faaliyet alanlarına yönelik bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

İşe Başlama Eğitimleri
Aramıza yeni katılan her bir çalışanımızın işbaşı eğitimini, kişisel gelişim ihtiyacını, üstleneceği ve üstlenmesi hedeflenen görevlerini göz önünde bulundurarak detaylı bir eğitim planlıyoruz.  

Teknik Eğitimler
Çalışanlarımızın mesleki anlamda derinleşmesi adına, geniş iç eğitimci kadromuzun tecrübe ve bilgi birikiminden faydalanarak eğitimler gerçekleştiriyoruz.

Çapraz Eğitimler
Şirket genelinde yaygınlaştırılmış çapraz eğitim programlarımız ile iş hayatının akışı içerisinde farklı birimlerin etkileşimine fırsat tanıyor, birim özelindeki son güncellemelerin herkesle paylaşılmasına olanak sunuyoruz.

Dış Eğitimler
Çalışanlarımızın teknik bilgi ve yetkinliklerini geliştirmek, kişisel gelişim ve motivasyonlarına katkı sağlamak amacıyla şirket dışı eğitmen ve kurumlarla çeşitli konularda eğitimler düzenliyoruz.

Yetenek Yönetimi

Yetenek Yönetimi

İnsan Kaynakları vizyonumuza paralel olarak potansiyel yetenekleri şirketimize çekmenin yanı sıra, sahip olduğumuz yeteneklerin bağlılığını arttırarak hem çalışanlarımızda hem de süreçlerimizde değer yaratmaya çalışıyoruz. Yetenek kazanımı kapsamında üniversitelerin, meslek yüksek okullarının ve meslek liselerinin kariyer günlerine katılım gösteriyor, üniversitelerde vaka çalışmaları ile genç yeteneklere proje bazlı staj imkânı sağlıyoruz. Bu sayede potansiyel adaylarımızı işbaşında gözlemleme fırsatı yakalıyoruz. Mevcut yeteneklerimize ise kariyer planları kapsamında teorik ve pratik bilgiler edinebilecekleri eğitim olanakları sunuyoruz. Pozisyon özelinde farklılaşan kademelendirme, atama, rotasyon ve performans yönetim sistemlerimiz ile sürekli gelişimi sağlıyoruz. Lisansüstü eğitim programlarına devam eden ya da katılmak isteyen çalışanlarımızı destekliyoruz.

Öneri ve Ödül Sistemi

Öneri ve Ödül Sistemi

Her zaman daha iyinin varlığına olan inancımız, sürekli iyileşmeye ve gelişime verdiğimiz önem ile çalışanlarımızı karar alma süreçlerimize dahil ediyoruz. Uzun yıllardır uyguladığımız öneri ödül sistemi aracılığı ile çalışanlarımız tüm faaliyetlere yönelik iyileştirme fikirlerini bizlerle paylaşıyorlar.

Bu sayede çalışanlarımızın tecrübesini ve bilgi birikimini uygulamaya dönüştürmesine fırsat vererek bağlılık ve motivasyonlarını üst seviyeye taşımayı ve ödüllendirmeyi hedefliyoruz.